Lente discussietopic 2026

Topic gezien door 15738 bezoekers
Gestart door TMCThomas, ma 02 mrt 2026 - 19:16

Vorige topic - Volgende topic

Noordenwind, LutjeLuppo en 2 gasten bekijken dit topic.

Bubba

Ik zeg HITTEGOLF 8)
 
Lekker hoor, laat maar doorkomen, zeker na afgelopen week, zo zeg over zure appel gesproken, volgens mij was het een heel schip :P

 

Armand

Dat het warmer en vooral ook droger gaat worden vanaf donderdag lijkt inmiddels wel duidelijk. Daarbij heeft Thomas al aangegeven dat er nog enige onzekerheid in de temperatuur zit. Vrijdag en zaterdag lijken in het binnenland wel zomerse dagen te gaan worden, mogelijk ook landelijk. Daarna neemt de onzekerheid wat meer toe qua temperatuur, maar ook dan is de kans op zomerse dagen zeker nog aanwezig. De kans op tropische hitte is klein, maar niet onmogelijk.

Misschien wel interessant om eens terug te blikken op de maand mei tot dusver. Het begon nog veelbelovend, maar gaandeweg werd het ronduit fris met als dieptepunt vorige week. Toen werd het 6 dagen op rij niet warmer dan 15 graden in De Bilt:
Je hebt geen rechten om deze bijlage te bekijken.

Gemiddeld komen we tot en met 17 mei precies 2 graden kouder uit dan het maandgemiddelde voor mei. Met de warme vooruitzichten gaat dat gemiddelde wel alleen nog maar warmer worden. Het lijkt daarmee waarschijnlijk dat we nog rond de normaal gaan eindigen.

Qua zonuren zitten we ook wat onder gemiddeld met precies 100 zonuren in de Bilt, tegenover 218 zonuren normaal gezien in de gehele maand. Ook hier valt nog wel een inhaalslag te maken.

De neerslag is wat verdeeld gevallen tot dusver in mei. Grofweg gezien viel in de zuidoostelijke helft van het land de meeste regen met gemiddeld 40 tot plaatselijk zelfs tegen de 100mm door het grillige patroon van buien. De noordwestelijke helft hield het droger, op enkele plaatselijke buien na. De regen was wel hard nodig voor de natuur, die al vroeg te maken krijgt met beginnende droogte.

Cijfermatig gezien is de droogte eerder gestabiliseerd dan afgenomen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Komende dagen valt nog wat neerslag, maar op termijn is te zien dat de droogte weer flink kan toenemen bij het naderende droge én warme weer (veel verdamping).

Dan kom je tot de conclusie dat er zeker wel sprake is van een mindere periode in mei, maar dat het in perspectief eigenlijk wel lijkt mee te vallen. Al helemaal als je dadelijk de maand mei in zijn geheel gaat evalueren. Het is vooral qua temperatuur waarbij deze periode negatief opvalt, qua zonuren en regen valt het op de meeste plekken wel mee. Voor veel mensen, inclusief mezelf, voelt het echter een stuk somberder aan dan wat de cijfers doen geloven en dat is ook interessant te noemen.  ;)
Persoonlijke blogs: https://natuuravonturier.nl/

Der RoX

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Zelfs in West zien we op de laatste run een paar mooie dagen verschijnen. Wel kan het zaterdag 28 graden worden, maar ook 16  ;)
WiNtEr!!11!1!@
Gisteren om 23:12 #103 Laatste wijziging: Vandaag om 00:13 door TMCThomas

TMCThomas

Wederom een hele zomerse pluim!  8)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login